TDG50IMP på plats borrning hink bearbetning
Boring diameter: 1,377 "-15,74" (35-400mm), tråkig bar: Φ50x1828 + 35 * 1200mm, axiell matning: 280mm
TDG50IMP
TDG50IMP Line Boring Machine
669
Kompakt och modulär design
Det kan lätt användas i fältsborrning i storskalig stålstruktur, speciellt för smal rymdbehandling. Fast kan vara vågrätt eller vertikalt läge. Rotationsdrev och matningsenhet kan sättas fast var som helst på borrstången. Matningsenhet och rotationsenhet är endast 7KG och 5KG vardera, mer portabel, steg mindre hastighetsreglering 0 till 0,5mm, uppnår enkelt framåtriktningen och omvänd växling.
Boring bar
Högkvalitativt legeringsstrukturstål för att säkerställa skärprecisionen tack vare hög hållfasthet och styvhet. Barlängd har standard 3 alternativ: 1828mm, 2438mm, 3500mm, anpassad längd tillgänglig.
Drivaggregat
Elektrisk motor, tillverkad i Tyskland, enfas, 1250W och 1800W tillgänglig. Det kan uppnå skärningar till maximalt djup på 6 mm.
Överlägsen skalbarhet
& Ø; Valfri en mindre tråkig stång för att uppnå tråkig och Oslash; 55-400mm.
& Ø; Tre storlekar av vändhuvud för att uppnå framstående behandlingsområde och Oslash; 80-450mm.
& Ø; Valfri automatisk borrsvetsare som används med bärbar linje tråkig.
Parameter
Boring Bar
50mm
30mm (tillval)
Boring Diameter
55-400mm
35-400mm (tillval)
Boring Stock
300mm, 600mm
300mm, 600mm
Inmatningshastighet
0-0.5mm / varv
0-0.5mm / varv
Drivaggregat
Enfas, 110V / 230V, 1250 / 1800W
Vänd mot huvudet
80-380mm, 120-450mm
80-380mm, 120-450mm
På webbplatsens testdata
Boring Diameter
Klippets djup
Inmatningshastighet
RPM
& Phi; 200
5mm
0,25
& Phi; 400
1mm
0,2
Material: Q345, Drivaggregat: 1250W, Elmotormotor