TDG50IMP Portable Line Boring Machine Tools
Portable Line Boring Machine Tools Bearbetar video
Teknisk data
Tråkig bar
50mm
30mm (tillval)
Tråkig Dia
55-400mm
35-400mm (tillval)
Tråkigt lager
300 mm 、 600 mm
Inmatningshastighet
0-0.5mm / varv
Drive Power Unit
Enfas, 110V / 230V, 1250 / 1800W
Mot huvudet
80-380mm, 120-450mm
On-Sitem Testdata
Tråkig diameter
Snittdjup
Inmatningshastighet
RPM
Ø200
5mm
0,25
Ø400
1mm
0,2
bärbara borrmaskinstillverkare-JOYSUNG
Bore Heads
Passar till Ø50mm bar
16 * 16mm fyrkantig skärare
Enarmarmmonteringssats
Inkludera 1 sfärisk lager, 1 stödplan, 1 stödbasis, 12 fasta bultar (103101)
bärbara-tråkig-bar-joysung
Monteringssats med dubbla armar
Inkludera 1 sfäriskt lager, 1 stödplan, 2 stödbaser,
12 fasta bultar (103102)
Sfärisk lager
Inkludera 1 lagerhus, 1 lager (103110)
Passar till Ø30mm bar
Axiell matningsenhet ärm: 1 st (103151)
Rotationsenhetshylsa: 1 st (103152)
Lagerhylsor: 2 st (103153)
Snabbt centreringssystem (103070)
Magnetmontering, Max kontrollområde: 400 mm
2 st för centrering av tråkig bar.
Justeringshylsa: 50 mm / 30 mm.
Drive Power Unit
Elmotor, tillverkad i Tyskland, märke: Eibenstock.
Enfas, 50 / 60Hz
110V, 1250w, 4,6 kg
230V, 1250w, 4,6 kg
110V, 1800W,
230V, 1800W
104132
bärbara-tools (2) -joysung
Skärmätverktyg
Digitala bromsok
Används för att mäta skärutrustningen på
Längd på tråkig bar
Koda
Passar till 50mm bar 103.081
Passar till 30mm bar 103.081
bärbara-borrstången (3) -joysung
Bore mätverktyg
l Digitala bromsok
l Metriska och Inch skalavläsningar
图片 5
M lättnad
Koda
300mm
500mm
HSS verktygsbitar, 1 2 * 1 2 * 38 mm
HSS verktygsbitar, 1 6 * 1 6 * 50 mm
HSS verktygsbit, 1 2 * 1 2 * 200 mm
HSS verktygsbit, 1 6 * 1 6 * 200mm
16mm insatt verktygshållare , lh, 90 °